جلسه شورای سیاستگذاری نمایشگاه ژئو برگزار شد

سومین نمایشگاه بزرگ و بین المللی ایران ژئو در تهران که نخستین نمایشگاه حوزه اطلاعات مکانی منطقه خاورمیانه محسوب می شود، از 2 تا 5 دی ماه با حضور ده ها شرکت داخلی و خارجی و همچنین نهادها، سازمان و دستگاه های اجرایی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

نخستین جلسه شورای سیاستگذاری این نمایشگاه 5 آذر ماه 1402 با حضور سازمان نقشه برداری کشور، سازمان جغرافیای کشور، سازمان امور ارضی، سازمان ثبت اسناد و املاک و دیگر سازمان ها و دستگاهها در سالن میلاد محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران با هدف هم افزایی و ارتقاء فناورانه و بهتر برپا شدن نمایشگاه، برگزار شد

قرار است این نمایشگاه با همکاری معاونت علمی ریاست جهوری، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، دانشگاهها و موسسه های آموزشی و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، برگزار خواهد شد.

در این نمایشگاه برای نخستین بار چندین دستاورد نوین دانش بنیان از جمله تجهیزات هیدروگرافی بستر دریا، سنجنده پارامترهای فیزیکی آب و جریانات دریایی، سنجنده های گوناگون اندازه گیری، فناوری های امور فضایی و سنجنش از دور، تصاویر ماهواره ای، ‌تجهیزات مرتبط با حوزه ژئودزی و ژئوفیزیک ارائه و معرفی خواهد شد.

همچنین در این نمایشگاه که با شعار «اطلاعات جغرافیای زیربنای توسعه پایدار» برپا می شود، تجهیزات و خدمات فنی مهندسی گوناگونی مانند انوع سنجنده ها و دوربین های نقشه برداری، لیزرها، هواپیماها و پهپادهای فتوگرامتری، انواع سامانه های ردیاب، نرم افزارها و سخت افزارهای حوزه داده پردازی و تعیین موقعیتم کانی و سرویس های اطلاعاتی مکانی و سنایع و تجهیزات مرتبط ارائه و در معرض دید مخاطبان قرار خواهد گرفت.

قرار است در این رویداد مهم که در آن سازمان ها و نهادهای مختلف از جمله معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارتخانه های جهاد کشاورزی، کشور، نیرو، صمت، علوم، پدافند غیرعامل، سازمان نقشه برداری کشور، سازمان هواشناسی و اتحادیه انجمن های علوم جغرافیایی ایران حضور و مشارکت دارند،چند کنفرانس  و نشست تخصصی برگزار شود.

در این نمایشگاه شرکت های دانش بنیان در حوزه های مختلف امور فضایی، سنجش از دور، ژئوپلتیک ،ژئودزی،نقشه برداری زمینی تعیین موقعیت ناوبری هواشنسایی و اقیلیم شناسی سامانه های جی پی اس،و هواپیما و پهباد حضور خواهند داشت.

سومین نمایشگاه بزرگ و بین المللی ایران ژئو با هدف ارتقای سطح فناوری و توسعه کسب و کارهای حوزه ژئوماتیک و ژئوانفورماتیک جمهوری اسلامی ایران هم در داخل کشور و هم در توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی با استفاده از هم افزایی و به کارگیری حداکثر ظرفیت قابل دسترسی بین بخشی برپا شده است.

سومین نمایشگاه بزرگ و بین المللی ایران ژئو از 2 تا 5 دیماه  هر روز از ساعت ۸ تا ۱۵ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران میزبان علاقه مندان خواهد بود.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.